Bilgi

Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Yöntem

Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Yöntem

Mevsimsel saç dökülmesi nedir?

Mevsimsel saç dökülmeleri her saç tipi için geçerli bir sorundur.Mevsimsel saç dökülmesi, kendini her mevsim geçişlerinde gösteren bir saç dökülmesidir.
Genel olarak kıştan ilkbahara ve yazdan sonbahara geçişlerde görülebilen saç dökülmesidir.Mevsim geçişlerinde bedensel ve ruhsal olarak olumsuz etkilenen bireyler de sık olarak görülmektedir.
Saç dökülmesi bireyler de bir sağlık sorunu olarak bilinse de, mevsimsel dökülme ise gayet normal bir durum olarak karşılanır.Kış aylarından bahara geçerken, nasıl ki vücudumuz kendini yeniliyorsa, saçlarımız da kendini yenilemektedir.

Mevsimsel saç dökülmelerinin önüne geçmek sizlerin elindedir.Bunun için hem ekonomik hem de doğal bir çözüm var. Her aktarcı da bulabileceğiniz Hindistan cevizi yağı, yılan yağı, zeytin yağı, hint yağı, 4-5 adet rendelenmiş sarımsak ve tatlı badem yağını bir kavanozda karışım haline getirerek haftada iki gün yarım saat saçınıza ve saç diplerinize yedirerek sürmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle daha parlak, sağlıklı uzayan ve dökülmeyi minimum seviyeye indirmiş olacaksınız.
Ayrıca bunun yanında aktarcınızdan ” (… argan yağlı” şampuanı da alıp kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu makalemizde sizlere vermiş olduğumuz karışımla mevsimsel ve kronik olarak saç dökülmesi yaşayan kişilere şifa olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Arkadaşlar ben bu karışımı burada anlatıldığı gibi yaptım yaklaşık 1 aydır kullaniyorum cok memnumum saç dökülmelerim gözle görünür derecede azaldı yazıda belirtilen yağın ismi de mecit efendi

  2. banyo yaparken 1 tl büyüklüğün da saçım döküldü hastaneye gittim kortizon ignesi yaptılar işe yaramadı bu karışımı aktarcidan alip kullandım gerçek ten işe yaradığını gördüm şu an saçlarım eskisi gibi ve daha parlak sağlıklı duruyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN