Bilgi

Saç Rengi Evde Doğal Yollar İle Nasıl Açılır?

Saç Rengi Evde Doğal Yollar İle Nasıl Açılır?

Her bir kadının kendine özel saç renkleri vardır ancak özellikle de sarı ve açık tonlar her zaman daha çok beğenilerek kullanılan renkler arasında en sık gelenlerdir. Bu nedenlerden dolayı da kuaför salonlarında oryal ya da kimyasal boyalar ile saç renkleri açılabilir. Saç açma konusunda bilgili ve kendine güvenen kişiler bu ürünler ile evde kendileri de uygulayabilir, fakat ürünler kimyasal içerikli olduklarından dolayı yanlış kullanım sonucunda saçlara ciddi zararlar verebilir. Ancak bütün bunlara gerek kalmadan eğer ki saç durumunuz uygun ise doğal yöntemler ve saçınıza zarar vermeden saçlarınızı güvenli bir şekilde açabilirsiniz.

Limon Su Karışımı

Gıda ürünü olması dışında farklı alanlarda da kullanılan limon bu defa saç tonlarınızı açmada sizlere yardımcı olacak. Yapılması gereken ise sadece bir bardak suya bir bardak limon suyu karıştırmak, hazırladığınız limonlu su karışımını nemli saçlarınıza sürerek güneşin altında zaman geçirmeniz gereklidir.

Fakat bu uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda bulunmaktadır.

  • Karışımda yer alan limon ve su miktarlarının mutlaka eşit olması gereklidir.
  • Karışımı sprey şişesine koyarak saçlarınıza eşit miktarda uygulamalısınız.
  • Mümkünse eğer saçlarınızı birkaç önceden şampuanlamamalısınız. Bu şekilde saçlarınızda yer alan doğal yağlar limon suyunun zararına karşı saçlarınızı koruyacaktır.
  • Saçlarınızın sadece belli bölgelerini açmak istiyorsanız da pamuk yardımı ile sadece bu bölgelere karışımı uygulamalısınız.
  • Saç köklerinize de karışımdan bir miktar uygulamalısınız, böylelikle saç kökleriniz de koyu renkte kalmayacaktır.
  • Güneş sayesinde saçlarınız bu karışım ile daha fazla açılacaktır, fakat yine de saçlarınızın zarar görmemesi için en fazla 30 dakika kalmanız yeterlidir.
  • Saçlarınızı ılık su ile durulayın sonrasında şampuan ve saç kremini uygulayın. Bu uygulama ile saçlarınızın en az bir ton açıldığını göreceksiniz.

Zeytinyağı İle Bal Karışımı

Doğal saç rengi açmada uygulanan yöntemlerden bir tanesi olan zeytinyağı ile bal karışımı için yapılması gereken, yarım bardak bal ile zeytinyağının bir kapta karıştırdıktan sonra karışımı ıslak saçınıza masaj yaparak uygulamalısınız. Karışım en az yarım saat saçınızda kalmalıdır, ılık su ile durulanmalıdır.

Papatya Suyu

Halk arasında da saç açma da uygulanarak bilinen papatya suyu doğal bir yöntemdir. Bu uygulama için bir avuç kuru papatya 2 bardak suyun içerisinde kaynatılarak suyun rengi sararınca ateş söndürülmeli ve soğutulmaya bırakılmalıdır. Soğuduktan sonra süzülen papatya suyu sprey şişesine konularak saçın her bir bölgesine sıkılmalıdır. Sonrasında güneş altında 30 dakika kadar bekletilerek yıkanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde Doğal saç Uzatma Yöntemleri, Hizli saç Uzatma Yöntemleri ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN