Bilgi

Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Saçınızı kestirdiyseniz ve yeniden uzamasını çok istiyorsanız sizlere saç uzatmak ile ilgili önemli birkaç ipucundan bahsedeceğiz. Saç bir kadın ve hatta erkek için de çok önemli bir aksesuardır. Saçınızı kaybettiğinizi düşündüğünüz zaman oldukça üzülürsünüz. Saçınızı kaybettiğinizi düşünüyorsanız gerçekten yanıldığınızı sizlere söyleyebiliriz. Çünkü saç uzatmanın bu önemli formülleri arasında çok rahat bir şekilde kullanım yaparak saçlarınızı eski görünüme kavuşturabilirsiniz.

Saçlar için en önemli nokta bakımdır. Bakımsız saç sanki bakım yapılmayan bir eve benzemektedir. Sizlerde bakım yaparak daha sağlıklı ve daha güzel saçlara kavuşmak istiyorsanız mutlaka saçınıza bakım yaptırmalısınız. Bakım yaptırmakla da kalmaz. Saçınızı eski görüntüsüne kavuşturmak için mutlaka bu bakımın devamını getirmeli ve saçınızı sürekli soğuk hava şartlarından ve deniz suyu gibi yıpratıcı noktalardan uzak tutmalısınız. Bu tüm etmenler saçınızın yıpranmasına neden olur ve bununla beraber dökülmeye başlar. Dökülmesi demek sizi saçınızın kestirme zamanının gelmesi demektir.

Varsayalım ki saçınızı kestirdiniz ve mutlu değilsiniz. Bir an önce saçınızı uzatmak istiyorsunuz. Sağlıklı uzatmak için önemli adımları izlemeniz gerekiyor. İşte saçınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak için izlemeniz gereken önemli adımların listesi;

Saçı Sağlıklı Uzatmak İçin İzlenmesi Gereken Adımların Listesi

Saçı uzatmak ile saçı sağlıklı bir şekilde uzatmak arasında dağlar kadar farklılıklar vardır. Çünkü saçı sağlıklı uzatmak demek daha güzel görünmek demektir. Güzel görünmek istiyorsanız öncelikle bol bol su içmeniz gerekiyor. Bol bol su iiçmek demek hem cilt güzelliği hem de sağlıklı saç uzatmak demektir. Saçlarınızı kestirdiyseniz üzülmek yerine sevinin çünkü saç kestirmek demek ciddi oranda saç uzatmak demektir.

Saçı banyodan sonra kremleyip nemlendirmek ve bununla beraber sürekli saç taramak da saçı sağlıklı uzatan noktalardan biridir. Aynı zamanda saç uzatmanın bir önemli noktası saç uzatan şampuanları kullanmalıdır. Saç şampuanları gerçekten çok önemli bir nokta olmaktadır. Saç uzatan şampuanları kullanmanız gerekmektedir. Saçı yıkarken soğuk suyla yıkamak çok önemlidir. Sıcak su saça zarar verebilir. Bu açıdan saçı soğuk suyla yıkayın ve lavanta kürüyle maske yapın.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde saç açma, Saç Bakımı ve saçı açma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN