Bilgi

SAĞLIK NEDİR?

SAĞLIK NEDİR?

Sağlık genel tanımı ile insan vücudunda bir hastalık ya da hastalığa sebep olacak bir durumun olmasıdır. WHO yani dünya sağlık örgütü sağlığın tanımını şöyle yapıyor: Ruhsal ve bedensel olarak sağlam olmak burada 3 nokta dikkat çeker. Bunlardan ilki ruhsal iyiliktir bu bireyin yaşı ve durumuna göre davranış şeklidir, bir diğeri sosyal iyiliktir bunda bireyin bulunduğu çevre için bir dil oluşturulur ve toplumda oynadığı rol esas alınır ve sonuncusu ise beden seli iyilik adını alır bu durumda vücutta her hangi bir sağlık durumunun bulunmamasıdır.

Who örgütüne göre toplum sağlığını ölçen bir takım etkenler vardır bunlar ana ölüm hızı, bebek ölüm hızı, kaba doğum hızı, kaba ölüm hızı, nüfus artış oranı ve sağlık harcamaları olarak sayılmaktadır.

Sağlığın Önemi Nedir?

Hayatımız boyunca sağlığımıza dikkat etmemiz gerekmektedir çünkü en değerli şeyimiz sağlığımızdır. Hani derler ya bir şeyi kaybetmeden değerini anlayamayız diye işte bu da tamda öyledir. Sağlığı bozan en büyük şey zararlı alışkanlıklardır eğer sağlığınızda sorun varsa mutlaka doktora gidilip tedavi olunması gerekmektedir. Sağlığımız için yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir ve mutlaka doktor tavsiyeleri önemsenmelidir.

Bir insan sağlığını kaybederse onun için en önemli şey sağlığıdır. Sağlığımızı korumak için hastalıklardan korumak tamamen bizim elimizdedir sağlığımıza dikkat ettikçe herhangi bir tersliğe karşı korunmuş oluruz. Sağlığımızı korumak için mutlaka sağlıklı beslenme olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Limon Suyunun Faydaları ve Tarifi başlıklı makalemizde limon suyu, limon suyu faydaları ve limon suyu kalori hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sağlıklı yaşam bizlerinde elinde olmasına rağmen bizler üşengeçliğimizden, zararlı yiyecek ve içeçeklerdan malesef vazgeçemiyoruz. Sağlık nedir? Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme dir.

  2. Güzel bir makale olmuş severek okudum fakat günümüz şartların da sağlıklı yaşamak elde değil heryer zehir saçıyor her yediğimiz da gdo var teknoloji her alanda biz insanlari zehirlemeye devam ediyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN