Bilgi

Sağlık Sorunlarına Birebir İyi Gelen Gıdalar

Sağlık Sorunlarına Birebir İyi Gelen Gıdalar

Günümüz dünyasında herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaştığınızda hemen herkes ilaçlara başvuru yapmaktadır. Aslında birçok tükettiğiniz ve doğada hazır olarak bulunan besinler bu ilaçlara başvurmanızı engeller durumda ve biz kolay yoldan ilaçlara sığınmış durumdayız. İşte bu gıdalar ve muhtemelen daha önce duymadığınız yararları…

Muz Kabuğu

Mutfak yâda ev ilaçları olarak nitelersek eğer muz kabuğu özellikle çürümüş ciltlerin tedavisinde ve çürükleri daha hızlı iyileştirmede çok etkilidir. Mesela vücutta oluşan morlukların tedavisinde muz kabuğunun iç kısmını bir bant yardımı ile morluk olan bölgeye yerleştirebilirsiniz. Etkisini kısa zaman içeresinde göreceğinizden şüpheniz olmasın. Muz b grubu vitaminler c vitamini ve potasyum açısından oldukça zengindir. Bu sebeple kalbe iyi geldiği şüphesizdir. Muz un bir diğer önemli faydası ise ishal durumuna olan etkisidir. Sindirim sitemine direkt etki eden bir besindir. Cildinizin beslenmesi gerekli nemi alabilmesinde ise muz gene içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde yardımcı besinlerin başında gelmektedir.

Ispanak

İçerdiği yoğun k vitamini sayesinde kemik kırıklarında birebir fayda sağlamaktadır. K vitamininin kemiklere etki etmesi ise kalsiyum daha iyi emilimini sağlamasındandır. Cildimize ve saç derimize iyi gelen a vitamini yönünde ise zengindir vitamini sayesinde kıl foliküllerinde yağ üretimini kontrol ederek ekstra yağ birikmesini engeller.

Dereotu

Dereotu ise en başta doğal ağız spreyi görevindedir. Aynı zamanda iyi bir gaz gidericidir.

Nar

Ve son olarak kış aylarında mutfağımıza giren nar yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Bilhassa hipertansiyon hastalarına önerilen bir meyvedir. Narın içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde hemoglobin konsantrasyonu ve kırmızı kan hücresi sayısını artırmaktadır.

Bu meyvelerin birçoğunu mutfağımızda bulunduruyoruz ama faydalarını bilmeden bilinçsizce tüketmekteyiz. Faydası olması dileğiyle sağlıklı yaşamlar.

Bir önceki yazımız olan HER YERİM AĞRIYOR! başlıklı makalemizde her yerim ağrıyor çok halsizim, her yerim ağrıyor grip ve her yerim ağrıyor halsizim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN