Bilgi

Sağlıklı Diyet için Chia Tohumunu Deneyin!

Sağlıklı Diyet için Chia Tohumunu Deneyin!

Bir lif, omega-3 ve protein kaynağı olan chia tohumları, vücutlarımıza karbonhidratlar, manganez, fosfor, kalsiyum, çinko, bakır ve potasyum sağlar ve zengin bir antioksidan kaynağı olarak kabul edilir. Sağlıklı diyet için son zamanlarda popülerliğini arttırmıştır.

Chia şu gibi faydalar ile ilişkilendirilmiştir: cildin erken yaşlanmasının önlenmesine yardımcı olmak, sindirim sisteminin sağlığına yardımcı olmak, kalp sağlığına katkıda bulunmak, kemik sağlığı ile işbirliği yapmak ve dişlerin sağlığına yardımcı olmak.

Diyabet hastaları sağlıklı diyet programına dahil olmak zorundadır. Bu noktada chia tohumlarının mucizevi etkilerinden bahsedelim.

Diyabet hastaları için chia tüketiminin bazı avantajlarını bilmeden önce hastalığın teşhisi konulduğunda, her bir vakanın özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, doktorun problemle başa çıkmak için belirttiği tedavinin tüm basamaklarını takip etmesi gerektiğini unutmayın.

Sağlıklı diyet için chianın faydalarından bahsedelim özellikle de diyabet hastaları için:

  1. Önleme

Birincisi, şeker hastaları için chia’nın bir yararı değil, aksine bu durumun önlenmesine katkıda bulunabileceğinin bir göstergesidir.

  1. Kan şekeri seviyelerinin kontrolünde yardım
  2. İyi kolesterolü artırmaya ve kötü kolesterolü azaltmaya yardımcı olur
  3. Trigliserit düzeylerinin azaltılmasına katkısı
  4. Kan basıncı kontrolü

Chia tokluk hissi yaratan fonksiyonel bir gıda olarak kabul edilir. Çok miktarda su tutar.

Bulunan çalışmalara göre, chia omega-3’ler, kalsiyum, magnezyum, manganez ve fosfor, proteinler, lifler ve antioksidanlar açısından zengindir.

Bir önceki yazımız olan Kilo verirken Yapılan Yanlış hatalar Nelerdir ? başlıklı makalemizde Kilo aldıran diyet hataları, Kilo verirken yapılan hatalar ve kilo verirken yapılan yanlışlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN