Bilgi

Salatalık Suyu Faydaları!

Salatalık Suyu Faydaları!

İlk olarak salatalık hakkında konuşalım ve kilo vermeyi nasıl etkileyebileceğini görelim.

Araştırmalara göre salatalık vücutta sıvı tutulmasını azaltmaya yardım eder. Bu, vücudun şişmesiyle mücadeleye katkıda bulunduğu anlamına gelir bu da bizim zamanla görünümünüzde fit olmamızı sağlar.

Buna ek olarak salatalık bir lif kaynağı olarak hizmet eder. Kabuğu olan bir salatalık içinde 1.5 g lif vardır. Salatalık tokluk hissi ile ilişkili olduğunu ve sonuç olarak iştahın kontrolüne katkıda bulunabileceğini kanıtlamıştır.

Bununla birlikte içeriğindeki liflerden faydalanmak amacıyla suyunu kaybetmemesi önemlidir. Bunun nedeni beslenme uzmanlarına göre suyunu kaybettiği zaman liflerini de kaybetmesidir.

Salatalık suyu faydaları!

Yüksek tansiyon için limonlu salatalık suyu içebilirsiniz.

İlk olarak yüksek tansiyondan şikayetçi iseniz gerçekten size yardımcı olabileceğinden ve sizi herhangi bir şekilde incitmeyeceğinden emin olmak için içeceği test etmeden önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Bununla birlikte yayınlanan bir makalede salatalığın kan basıncının sağlığı için iyi olduğuna dikkat çekildi çünkü salatalık bir potasyum kaynağı olarak hizmet eder. Büyük bir salatalık kan basıncını düzenlemek için gerekli olan 442 mg potasyum içerir.

C vitamini kaynağıdır.

Salatalık içeriğinde bol miktarda C vitamini vardır.

K vitamini kaynağı

Limon suyu ve salatalık vücuda K vitamini sağlamaya yardımcı olur. Besleyici, kanamayı kontrol etmek ve sağlıklı kemik büyümesi için ve aynı zamanda hücresel iletişimi desteklemek için önemlidir.

B5 vitamini kaynağı

İçecek ayrıca pantotenik asit olarak da bilinen B5 vitamini, beyin hücrelerinin iletişimine, hormonların sentezine, hücresel metabolizma için gerekli koenzimlerin aktivasyonuna ve sağlıklı hücre zarlarının korunmasına yardımcı olur.

Hazırlanmasından hemen sonra salatalık suyunu almak önemlidir çünkü içecek çok geçmeden besin özelliklerini ve dolayısıyla faydalarını kaybedebilir. Isı ve oksijene ve ışığa maruz kalma yoluyla meydana gelen sözde oksidasyon işlemi bazı besin maddelerinin verimliliğini yitirmesine neden olabilir.

Bu nedenle suyu hazırlandığınız anda almak mümkün olmadığında karanlık bir yerde saklamak daha faydalı olacaktır.

Besin değerinden tam anlamıyla yararlanmak için suyu taze yiyeceklerle hazırlamak en iyisidir. Ayrıca meyve suyu da süzülmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otu Nedir Ve Isırgan Otu Çayı Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde ısırgan, ısırgan otu ve ısırgan otu çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN