Bilgi

Sararan Tırnakları En Etkili Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Sararan Tırnakları En Etkili Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Başta mantar enfeksiyonu, sigara kullanımı olmak üzere birçok nedenden dolayı tırnaklarda sararmalar meydana gelmektedir. Hem erkek hem de kadınlar için görünüm açısından rahatsızlık vericidir. Bunları önlemek için sizlere en etkili tırnak beyazlatıcı yöntemleri yazımızda bir araya getirdik. Kısa sürede sararan tırnaklarınız dan kurtulmak için etkili yöntemler sizler için bir arada.

Beyazlatıcı Diş Macunu; Diş macunu tırnak beyazlatmada da kullanılır. Tırnaklarınıza diş macununu uygulayın ve kâğıt tırnak törpüsü ile tırnaklarınızı ovalayın. Ilık suyla durulayın ve haftada 3 defa boyunca 1 ay düzenli olarak yapılması önerilmektedir.

Ardıç Meyvesi; Güçlü bir dezenfektan olan ardıç meyvesi tırnakların beyazlatılmasında önemli bir rol oynamaktadır. 1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı ezilmiş ardıç meyvesi ekleterek karıştırın. 20 dakika kadar tırnaklarınızı bu karışımda bekletin ve ılık suyla durulayın ve nemlendirici sürün. 2 ay boyunca yatmadan bu uygulama yapılmalıdır.

Karbonat; Karbonat birçok cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi tırnaklarda da kullanılan bir maddelerden bir tanesidir. 1 yemek kaşığı karbonatı, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve yarım tatlı kaşığı zeytin yağını karıştırarak macun elde edin. Bu karışımı tırnaklarınıza hafif masaj yaparak uygulayın ve yaklaşık 5 dakika kadar bekleterek ardından da ılık su ile durulayın. İki haftada bir defa bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Listerine; Ağız gargarası olan listerine tırnaklarda da etkilidir. Özellik lede mantar enfeksiyonu sonucunda meydana gelen lekeli tırnaklar için faydalıdır. Yarım saat boyunca p*14147

Elma Sirkesi; Asetik asit ve malik asit içeren elma sirkesi tırnak beyazlatma da en oldukça etkilidir. Ayrıca elma sirkesinin lekelenmeye neden olan herhangi bir tırnak enfeksiyonu tedavi etmede yardımcı olan ve mantar önleyici özellikleri de vardır. Aynı zamanda sürekli kırılan ve uzamayan tırnaklarında daha sağlıklı ve güçlü uzamasında yardımcı olur.

Yarım bardak ılık suya eşit şekilde elma sirkesi karıştırın, 20 dakika kadar tırnaklarınızı bu solüsyonda bekletin. Yumuşak bir havlu ile tırnaklarınızı kurulayın. Tırnak beyazlatmanın yanında enfeksiyonu da tedavi etmede haftada 2 ya da 3 defa uygulanabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Topuk Çatlaklarına En Etkili Yöntem başlıklı makalemizde Ayak Çatlaklarina evde çözüm, Ayak Plantar Bölgesi ve Ayak Topuk Çatlaklarina ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN