Bilgi

Simli Oje Nasıl Sürülür? Simli Ojeler Hakkında Önemli İpuçları

Simli Oje Nasıl Sürülür? Simli Ojeler Hakkında Önemli İpuçları

Simli ojelerin makyaj sektörüne girmesiyle birlikte önüne geçilemez ve hızla yayılan bir akım başladı. Gençler, yaşlılar, ünlüler, sosyal medya fenomenleri ve neredeyse tüm kadınlar simli ojelerden nasibini aldı. Tırnakları olduğundan daha ışıltılı ve sempatik gösteren simli ojeler, doğru bir şekilde uygulanırsa çok daha güzel bir tırnak görünümü elde etmenize yardımcı olur. Peki, simli ojeler nasıl sürülür? Simli oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Simli Oje Nasıl Sürülür?

Simli oje süren birçok kadın, ojenin daha yoğun ve parlak bir görünüme sahip olmasını ister. Bu nedenle ojeyi defalarca sürer ve istediği görünümü elde etmeye çalışır. Simli ojenin daha yoğun görünmesi için yapılması gereken tek şey tırnak boyutunda bir süngere sahip olmak. Simli oje önce tırnağa değil, süngere uygulanır. Sonra hassas hareketlerle süngerdeki ojenin tırnaklara sürülmesi gerekir. Böylelikle sim daha çok ön plana çıkacak ve tırnak daha ışıltılı bir görünüme sahip olacak. Bu sayede tırnakta herhangi bir boşluk kalmayacak ve oje tırnağa çok daha iyi bir şekilde yayılacak. Sadece süngere doğru miktarda ojenin sürülmesi gerekecek.

Asimetrik Desenli Tırnak Nasıl Yapılır?

Simli ojelerden sonra büyük bir patlama yapan asimetrik desenli tırnaklar, sadece kadınların değil erkeklerin bile fazlasıyla ilgisini çekmişti. Özellikle ünlüler cephesinin bu konuya ilgisi oldukça yoğunken, nasıl yapıldığı hakkında pek bir bilgi yoktu. Uygulanışı zor ve büyük bir yetenek gerektiriyor gibi gözükse de aslında yapımının çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Desenli tırnaklara sahip olmak için yapmanız gereken tek şey tırnak bantları almak. Tırnak bantları sayesinde tırnaklarına en sevdiğiniz desenleri ojeyle çizebilir ve son derece etkileyici tırnak görünümü elde edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Simli oje modasıyla birlikte asimetrik desenli tırnak uygulaması genel olarak bir arada yapılır. Bu sayede çok daha harika bir görünüm elde edilir.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde makyaj hileleri, makyaj hileleri 2018 ve makyaj hileleri dudak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN