Bilgi

Sivilce Lekelerine Çözüm

Sivilce Lekelerine Çözüm

Bazı dönemlerde herkes sivilce ile ilgili problemler yaşamıştır. Sivilcelerin cildimize bıraktıkları izler, çatlamalar oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Sivilce oluşumunda önemli belirtiler siyah noktalar ve kistlerdir. Bu duruma önlem alabilmek için her banyodan sonra cildimize bakım yapmamız oldukça işe yarayacaktır.

Yalnızca şu hususa dikkat edilmelidir; eğer sivilce iltihaplı bir sivilce ise dokunulmamalı ve bir dermatoloğa gösterilmelidir.

Kullanılan kremlerin en az otuz faktörlü olmasına dikkat etmelisiniz. Hassas olan ciltler için Nano Tech koruyucu kremler kullanmaya özen gösterin. Nano teknoloji ile üretilmiş kremler cildin alt tabakalarına nüfuz ederler. Ciltte oluşabilecek çukur ve kılcal damar çatlamalarını mikro iğneleme yöntemi ile tedavi edebilirsiniz.

Kılcal Damar Problemleri

Sivilcelere kendi kendimize yaptığımız müdahaleler sonucu sivilcenin bir çıkış yolu bulmasına izin vermeden kontrolsüz sıktığımız zaman kılcal damar çatlaması oluşmasına neden oluruz. Kılcal damarlar mikro iğneleme yöntemleri ile giderilebilir fakat bazı durumlarda bu yöntem işe yaramayabilir bu durumda ise bazı kliniklerde lazer yöntemi kullanılmaktadır.

Yüzü çok çabuk kızaran kişiler banyodan sonra kılcal damar sorunu yaşayabilir ve çoğu zaman sivilce problemleri ile karşı karşıya kalırlar. Bu kişilerin her akşam ılık su ile ciltlerini temizlemeli ve maden suyunu dondurarak yüzlerine soğuk uygulama sonucu kılcal damarları küçültebilirler, fakat kararında yapmaya abart mamaya dikkat edilmelidir.

Öncelikle bir dermatologdan bilgi almakta fayda vardır.

Yaşanan Gözenek Problemleri

Cildi yağlı olan ve gözeneklerle ilgili sorunları olan kişiler C vitaminli serum ve peeling için üretilmiş içeriğinde meyve asitleri olan ürünleri dermatolog kontrolünde kullanabilirler. Bitkisel özlü olan bu tür ürünler gözenek problemleriniz konusunda size yardımcı olacaktır. Yaşadığınız tüm cilt problemlerinde öncelikle uzmanına görünün ve onun tavsiyesine göre hareket edin. Çünkü unutmayın ki her cilt için kişiye özel ve farklı yöntem uygulamak daha sağlıklı ve faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Neden Oluşur? Nasıl Geçer? En İyi Sivilce Kremleri başlıklı makalemizde eczanede satılan sivilce kremleri, en iyi sivilce kremi eczane ve fucidin sivilce kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN