Bilgi

Sivilceleri Kurutmak için Yöntemler Nelerdir?

Sivilceleri Kurutmak için Yöntemler Nelerdir?

Sivilce, ergenlik döneminizde başınızın belası. Peki gerçekten sivilce sadece ergenlik dönemi ile mi alakalıdır? Yoksa bu genel bilinen yanlışlardan bir tanesi midir? Ergenlik döneminde sivilce görülmesi daha fazla olsa da, sivilce hayatınızın bütün dönemlerinizde sizin canınızı sıkabilir. Sadece yüz yıkamak, sivilceleri tedavi etmede yeterli midir, yoksa temizlik bazı özel bir teknik mi içerir? Çoğu zaman moralinizin aşırı bozulacağı yer ve anda çıkan sivilceler hızla yok edilmelidir. Hiç kimse yüz güzelliğinin bozulmasını istemez, üstelik bunun uzun sürmesini asla istemez. Eğer hızla sivilcelerden kurtulmak isterseniz, yazımız tam size göre!

Sivilceleri kurutma yöntemleri nelerdir?

  • Limon: Limonu kesme tahtasına koyun ve ikiye ayırın. Kestiğiniz limonun yarısını elinize alın ve asitli kısmıyla sivilceli bölgelerinizi ovalayın. Bu işlem gece yatmadan önce yapılırsa, asidik etki sabaha kadar sürecek ve sivilceler kuruyacaktır.
  • Sarımsak: Bu yöntem için eksiksiz bir diş sarımsağa ihtiyacınız var. Hepsini soyduktan sonra ezme işlemini gerçekleştirin. Bu kıvamı 20 dakika sürecek şekilde sivilceli bölgenize uygulayın. Kötü kokusuna dayandığınız takdirde sonuç alacaksınız.
  • Diş macunu: Diş macununu kulak pamuğunun üzerine azar azar sıkın. Her bir sivilce için başka bir pamuk kullanın. Sivilce içerisindeki iltihaplar bu şekilde dışarı çıkar ve sivilce kurumaya başlar.
  • Üzüm: Yeşil üzümleri öncelikle buzdolabında soğutunuz. Üzümleri ikiye bölerek yüzünüzdeki sivilcelere bölünmüş kısımlarını uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü özelikle soğuk suyla yıkayın. Sivilceler kuruyacaktır.
  • Beyaz sirke: Elinize pamuk alıp, ufak bir yuvarlak oluşturun. Beyaz sirkeyi damlatarak, pamuğun ıslanmasını sağlayın. Islak pamukla sivilceleri silin ve iltihaplar aktıkça, kuruyan sivilcelerinizin keyfini çıkartın.
  • Nane suyu: Yaprak şekilde olan nanelerin sıkarak suyunu elde edin. Pamuğa damlatıp, bunu sivilce bölgesine uygulayınız. Oldukça başarılı bir yöntem.
  • Papatya çayı: Yapacağınız papatya çayına bir parça kuru maya ekleyiniz. Karıştırınca oluşturacağınız kıvamlı losyonu sivilce bölgenize sürünüz. Bu losyon sivilcelerinizin kurumasını sağlayacak ve size sivilce tedavisinde önemli bir aşama kaydettirecektir. Kuruyan bölgeyi de ılık suyla yıkamayı unutmayınız.

 

Bir önceki yazımız olan Sivilce Neden Oluşur? Nasıl Geçer? En İyi Sivilce Kremleri başlıklı makalemizde eczanede satılan sivilce kremleri, en iyi sivilce kremi eczane ve fucidin sivilce kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN