Bilgi

Şok Diyetler Sağlığınıza Zararlıdır

Şok Diyetler Sağlığınıza Zararlıdır

Diyetler de yaşanan pazartesi sendromları vardır. Her diyet Pazartesi başlar ve maalesef Salı günü sona erer. Karar veririz ancak uygularken zorluk çekeriz. Bunda ki en büyük etkenlerden biri başarabileceğimize gerçekten inanmıyor olmamızdır. Çevremizden destek bekleriz. Yalnız kalmak istemeyiz. Bu nedenle sürekli erteleyip dururuz.

Diyete Başlarken Hatayı Nerede Yapıyoruz?

En çok yapılan hatalardandır “Diyete Başlamak”. Oysa tercihiniz diyet olmamalı. Tercihiniz doğru beslenme ve buna uyumlu yeni bir yaşam tarzı olmalıdır. Kararlarınızda hep bu açıdan bakmalısınız. O zaman kendinize verdiğiniz sözü tutabilirsiniz hem de hayatınızın sonuna kadar. Doğru ve sağlıklı beslenme düzeni ile ideal zayıflığa kavuşacaksınız.

Zayıflama reçetesi uygulamalarında hep aynı hata yapılır. Bir diyet listesi vardır ve bu liste adeta fotokopi ile çoğaltılarak her metabolizmaya, her kiloya uygulanmaya çalışılır. Bu tip diyetlerin genel de size vaat ettiği bir hafta da 8-10 kilo kaybıdır. Sakın bu hayallere kapılarak yanılgıya düşmeyin. Çünkü hiçbir zaman bu kadar hızlı kilo kaybı sağlıklı değildir. Ayda ortalama 4 ile 5 kilo vermek en sağlıklı olanıdır.

Sağlıklı Zayıflama Süreci Diyetisyen de Başlar

Zayıflama sürecinizi savaşa dönüştürmeden, sağlığınızı bozmadan zayıflamanız elbette mümkün. Size en uygun beslenme programınız diyetisyen doktorunuz tarafından hazırlanacaktır. Gebelik ve emzirme döneminde olan hanımların, kalp rahatsızlığı olanların, tiroit, yüksek tansiyon, Migren gibi kronik hastalıkları bulunanların doktorunun izni olmadan ve doktor kontrolü altında bulunmadan kendi başlarına diyet yapmaları oldukça sakıncalıdır. Unutmayın sağlığınız her şeyden önceliklidir.

Bir önceki yazımız olan Diyet Sırasında Yağların Kasa Dönmesi başlıklı makalemizde diyet sırasında yağların kasa dönmesi, yağ yakmayı hızlandırmak ve yağların kasa dönüşmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN