Bilgi

Spor Yaparken Yediklerinize Dikkat Etmelisiniz

Spor Yaparken Yediklerinize Dikkat Etmelisiniz

Spor ve diyet yapmak bildiğimiz gibi zayıflamak isteyenlerin başvurdukları tek yöntem olmaktadır. İster kilo vermek isteyin ister zayıflamak isteyin aldığınız kalori ve verdiğiniz kalori miktarı en değerli unsurdur. Kilo vermek istiyorsak aldığınız kalori miktarının ve kilo alabilmek istiyorsak da aldığınız kalori miktarı çok olmalı. Ancak kalori sayısını ayarlarken epey dikkatli olunmalı ve bir doktordan takviye alınmalı ters durumda epey sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.Kilo vermek için spor yapmak en sağlıklı yollardan bir tanesidir. Ancak yemeğiniz dende kısarken vücudunuzun gereksinimi olan kalori miktarını ayarlayamazsanız şayet epey sağlık problemleriyle karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor. Kilo vereceğim düşüncesiyle ihtiyaç duyduğunuz protein, karbonhidrat ve vitamin sayısını karşılamanız epey değer taşımakta ve bu ayarlamayı tek başınıza yapmanızda olası olmamakta. Mutlaka bir doktor görüşünü almanız gerekir

Kilo alabilmek için ne bulursanız yiyin mantığı tamimiyle doğru değildir. Vücudun gereksinimi olmayan çok protein ve karbonhidrat karaciğere zarar vermekte ve gelişen yaşlarda size büyük sağlık sorunları yaratabilmektedir.Bilinenin aksine ne yersen ye fayda ya da az ye kilo ver mantığı tamimiyle doğru değildir. Unutmayın ki kilo verirken ya da alırken en fazla ilgi faktörüz gereken aldığınız besinlerdir. Vücudunuz için ihtiyaç duyulan olan gıda değerlerini almamanız halinde dilediğiniz beden yapısına sahip olmanız olası olmaz ve bu arada gelişen yaşlarda bedeninizde meydana çıkacak kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Dengeli beslenmeyi unutmamalısınız ve uzmanlardan ardım almaktan asla korkmayın.

Bir önceki yazımız olan Egzersiz ve kas yorgunluğu başlıklı makalemizde egzersiz ve kas, erkekler ve egzersiz ve kadınlar ve egzersiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN