Bilgi

Thermage Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Thermage Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Thermage Kimlere Uygulanır?

Hiç bir operasyon olmadan ve iğne uygulanmadan cildin pürüzsüz ve sıkılaştırılmış hale gelmesini karşılamaktadır. Thermage uygulamasında yanlızca radyo frekanslar kullanılmaktayız ve yüksek teknoloji ve kozmetik dayanağı ile program gerçekleştirmekteyiz. Benzer programlardan daha süratli ve kuvvetli netice alınmasını karşılamaktadır. Cerrahi müdahale gerektirecek kadar ileri seviyede olmayan bütün cilt gençleştirme tedavisinde kullanılabilmekteyiz. Benzer cihazlarda minimum 10 oturum ile alınabilecek olan neticesi thermage programlamamız ile tek seansla edinebilirsiniz. Tedaviyi herkese uygulamayabilmekteyiz. Özellikle cerrahi müdahalelerden korkan kişiler tarafından daha fazla tercih edilmekte olan bir tedavi yöntemidir.

Thermage Uygulanışı İle Etkileri

Ilk olarak thermage uygulamasının uzman kişilerce yapması büyük önem taşımaktadır. Bundan kaynaklı güzellik uzmanlarınca uygulanmakta olup epey güvenilir, yan tesirsiz bir tedavidir. Uygulama, ilk olarak tedavi edilecek bölgeye soğutucu sprey sıkılması ile başlamaktadır. Ardından derinin ve deri altındaki dokulara ısı verilerek gerçekleşmektedir. Tedavi işlemimizi thermacool cihazı ile gerçekleştirmekteyiz. Cihazın cilde hafif teması tedavi uygulamasında yeterli olup herhangi bir basınç, ağrı ve yahut acı hissedilmemektedir.Sonrasında yeni kolajen oluşumunu destekleyerek deri sıkışıklığı kalıcı duruma gelmekte.

Bu yeni kolajen üretimi 6 ay süresince de sürmektedir. Uygulamanın tesirleri ise kalıcıdır. Uygulama tahminen 30 dakika sürmekte olup tedavi sonrasında gündelik sosyal yaşama aynı gün içinde dönebilirsiniz. İlk seansın sonrasında oturum adedi iki ve altı ay arasında artarak tedavi süreci devam etmektedir. Uygulamanın etkisini gözle görebilirsiniz. Uygulama kısmı olarak genellikle surat alanlarına uygulanması tercih edilmektedir.

Alt surat, boyun, alın ve göz etrafı yüzde alternatif edilen bölgelerdir. Vücutta ise karın, bacak, bilhassa iç bacak ili, diz kapağı etrafı ve kollarda meydana gelen sarkma ve gevşekliklerin tedavisinde kullanılmaktadır.Cihazdaki radyo frekans atım adedi atım müddeti program yapılacak bölgeye ve tedavi ili vaziyetine göre ayarlana bilmekte olan tamimiyle kişiye özel tasarlanan bir tedavidir. Uygulama sonrasında cerrahi müdahale gerekliliği durumunda operasyon sağlanabilmekte, tedavi ameliyata herhangi bir mani teşkil etmemektedir. Uygulama sene süresince mevsim fark etmeksizin gereksinim duyulduğu anda yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Zencefilin Cilde Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizde taze zencefil cilt, zencefil ve zencefil çayı cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN