Bilgi

Topuk Çatlaklarına En Etkili Yöntem

Topuk Çatlaklarına En Etkili Yöntem

İnsanların ortak sorunlarından bir tanesi de hiç kuşkusuz topuk çatlakları olmaktadır. Özellikle ayakta yoğun olarak çalışan kişilerde görünen bu rahatsızlıklar hayat şartlarını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca bu çatlaklar kötü bir görünüm vermesinin yanında ise bazı zamanlarda acı vericidir. Çekici olmayarak kötü görünüm veren bu topuk çatlakları tedavi edilmediği zamanlarda kronik bir görüntü halini de almaktadır.

Yapılması gerekenler; Topuk çatlaklarını kremler ile yumuşatmak ve ponza taşı kullanmak beklediğiniz kadar hızlı sonuç vermemektedir. Topuk çatlakları için en etkili yöntemlerin ilk sırasında limon gelmektedir. Peki, nasıl yapılır? Büyük bir limonu ortaya ikiye bölün ve ayaklarınızda sertleşen bölgeleri limon ile ovun. Sonrasında limonu topuğunuza yerleştirin ve bir çorap ile sabitleyin. 1 saat ya da bütün gece ayağınızda bırakın.

Limonun içerisinde bulunan asit yardımı ile sertleşen derinin yumuşamasını sağlayacaktır. Limonu çıkardıktan sonra ayağınızı ılık su ile durulayarak nemlendirici sürülmelidir. Kısa sürede topuk çatlaklarını giderdiğini göreceksiniz. Aynı zamanda limon deodorant olarak da oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN