Bilgi

Uzun Ve Sağlıklı Yaşamın Sırları Nelerdir?

Uzun Ve Sağlıklı Yaşamın Sırları Nelerdir?

Sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarını merak edenler için bu yazımızda yaşamın sırlarından bahsedeceğiz. Herkes yaşam boyu sağlıklı ve uzun yaşamak ister, peki uzun ve sağlıklı yaşamı nasıl aktif hale getirebiliriz? İşte bu yazımızda uzun yaşamın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Sağlıklı ve uzun yaşamın düzenli ve dengeli beslenme şartı ilk sırada olsa da uzun yaşamın sırrı yalan söylememekte gizli olduğunu da bilmelisiniz. Yürümek, meyve sebze tüketmek, en az bir spor dalıyla uğraşmak yaşam süresinin kaliteli ve uzun bir hale getirdiği gibi az yalan konuşmakta uzun yaşamak için bir nedendir.

Yapılan araştırmalara göre yalan söylememek veya yalan söylememeye çalışmak sağlığı olumlu yönde etkileyen ve uzun yaşama sebep olan bir etken olarak kabul ediliyor. Yapılan son araştırmalara göre istatistikler dünya genelinde insan ömrünün uzadığını açıkladı.

Günümüzde yaşam süresinin artması da akıllara nasıl sağlıklı yaşarım sorusunu getirdi. Uzun ve sağlıklı yaşamın en önemli kuralı hayatı sevmek. Bir diğer önemli kural ise aile hayatımızdaki huzur, aile içi huzur sağlığımızı ve yaşam süremizi etkiliyor. Uzun yaşamı etkileyen en önemli maddeler bu maddeler ile sınırlı kalmıyor.

İşte uzun ve sağlıklı yaşam için püf noktalar;

  • Dengeli ve Düzenli beslenmek
  • Çalışkan olmak (çalışmayı sevmek)
  • Eğitim( Amerika da yapılan araştırmalar sonucu Üniversite mezunları daha uzun bir yaşam sürüyor)
  • Beyin Jimnastiği ( Beyin sağlığını olumlu yönde etkiliyor)
  • Gülmek ( Bol bol kahkaha atın )
  • Spor Yapmak ( Düzenli spor kaliteli bir yaşamın anahtarı olarak biliniyor)
  • Sigara ve Alkolden uzak kalmak ( Araştırmalar sonucu sigara ve alkol içen bir kişi hayatından 8 yıl kaybediyor)

Aşk ( Düzenli ve mutlu bir ilişki insan hayatının 7 yıl uzamasını sağlıyor) ve en önemli madde ise hayata bakış açısı olarak kabul ediliyor. Hayata olumlu yönden bakıp stres ve sıkıntıdan uzak durmak uzun ve sağlıklı yaşamın vazgeçilmez kurallarından birisi oluyor. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrını merak eden okurlarımız yukarıdaki maddeleri yaşam boyu uygulayarak uzun bir yaşam sürebilirler.

Bir önceki yazımız olan Yaz Aylarında Baş Ağrısını Dindirmenin Yolları. başlıklı makalemizde güneşten baş ağrısı nasıl geçer, sıcaklarda baş ağrısı ve yaz aylarında baş ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN