Bilgi

Vazelin Yüze Sürülür Mü?

Vazelin Yüze Sürülür Mü?

Vazelin çok uzun yıllardan beri cildi nemlendiren bir ürün olarak kullanılmaktadır. Özellikle ciltteki kuruluk ve çatlakları gidermede oldukça etkili bir üründür. Ayrıca ayak topuklarını yumuşatmada topuklarda oluşan çatlak ve kuruluğu gidermede de vazelin kullanılmaktadır. Sadece sürerek uygulanan vazelini kuru ve çatlak bölgeye uyguladığınızda etkisini kısa sürede fark edeceksiniz. Pekala, vazelin yüze uygulanır mı sorusu akla gelebilir, elbette nemlendirici özelliğinden yararlanmak açısından yüze sürmekte de herhangi bir sakınca yoktur.

Bugüne kadar vazelin ile ilgili yüze sürülüp de problem yaşayan kimse olmadığı uzun gözlem ve araştırmalar sonucunda rahatlıkla söylenebilir. Eğer cildiniz kuru ise ve çatlak problemleri yaşıyorsanız vazelin kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Vazelin cildinizi yumuşatarak rahatlatacak ve cildinizin nem dengesini sağlamada size yardımcı olacaktır. Birçok ürüne göre hem çok daha ucuz hem de etkisini çok hızlı bir şekilde gösteren bir üründür. Vazelini farklı koku ve renklerde de bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Vazelinin yüze uygulamada herhangi bir problem olmamasına karşın eğer yağlı bir cildiniz var ise kullanmamanızda fayda vardır. Zaten yağlı bir cilde sahipseniz ve üzerine vazelin kullandığınız da ekstra bir nemlendirme etkisiyle sivilce oluşumuna ve dolayısıyla cilt problemlerine neden olabilirsiniz. Bir uzman ile görüşmenizde onun önerileri eşliğinde hareket etmenizde fayda vardır.

Vazelinin Faydaları

Vazelin cildiniz için oldukça faydalı bir nemlendiricidir. El ve ayaklarınız için nemlendirmede kullanabilirsiniz. Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız parfüm sıkmadan önce aynı bölgeye vazelin sürerek parfümünüzün daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Tırnak çatlakları için vazelin kullanabilirsiniz, tırnaklarınız için düzenli vazelin kullandığınızda daha hoş görünümlü tırnaklara sahip olursunuz. Vazelin yüze sürülebildiği gibi dudaklara da sürülebilir, dudak çatlamalarını gidermek için vazelin oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Dudakta Çıkan Yara Tedavisi başlıklı makalemizde dudakta yara, dudakta yara çıkması ve dudakta yara nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN