Bilgi

Vücut Ak neleri Neden Olur Çözüm Yolları Nedir?

Vücut Ak neleri Neden Olur Çözüm Yolları Nedir?

Vücutta meydana gelen kuruluklar nemlendirici veya doku eşitsizliklerini peeling yardımı ile kolaylıkla giderilir, ancak bu ak neler için ne yazık ki geçerli olmamaktadır. Vücutta ki ak neler kişiye göre değişiklik gösterse de genellikle yaz mevsimlerinin yaklaştığı günlerde, özellikle de dekoltelerde sıklıkla kendini göstermektedir. Vücutta meydana gelen ak nelerin nedenleri ise genellik şu şekilde olmaktadır;

Yanlış Ürün Kullanımı; Yoğun parfümlü ürünler, çamaşırlarda kullanılan yumuşatıcılar, yağ bazlı olan vücut mistleri, ağır nemlendiriciler gibi bu ürünler cildin irrite edilebilecek olan formüller, vücudun tepkisini sivilce ve ak neler ile göstermesine neden olmaktadır.

Stres; Stresin sebep olmadığı neredeyse hiçbir şey yok! Vücut dengesini bozarak, hormonlara, uyku düzenine ve günlük aktivite ve alışkanlıklara negatif etkileri bulunan stresi hafifletmek için yoga ya da meditasyona yönlenebilirsiniz.

Hormonlar; Ciltteki akne oluşumlarının en büyük sebebi hormonlardır ve vücut sivilceleri için de en önemli etkenlerin ilk sırasında yer alır. Vücut dengesi ile oynayan içerisinde zararlı maddeler olan paketli ürünler yememek, şekerden uzak durmak ve en önemlisi ise doktor kontrolünde ak nelere karşı müdahale etmek gereklidir.

Ter; Ciltte kalan ve vücutta salgılanan ter akne oluşumunun sebeplerinden bir tanesidir. Spor ve egzersiz sonrası hemen duş almak, %100 koton ürünler tercih ederek kullanmak ve dekolte bölgesinde AHA içerikli peeling ürünleri kullanmak tıkanan gözenekleri açmada oldukça etkili yöntemlerdir.

Saç; Saçların doğal yağı bütün gün saç tellerinde biriken kir ve saçlarda kullanılan bütün ürünler vücudunuza da değmesi sonucunda ak nelere neden olmaktadır. Saç kremi ve şampuanı vücuda değdirmeden uygulamak ve en iyi şekilde duralayarak, sık sık duş almak ve saçlarınızda kullandığınız ürünlerin içeriklerine de dikkate etmek etkili bir yöntemdir.

 

Bir önceki yazımız olan Sararan Tırnakları En Etkili Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Bakimsiz Tirnak, sararan tırnağı beyazlatma yöntemi ve sararan tırnağoı beyazlat hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN