Bilgi

Bayanlarda Kilo Problemi ve Zayıflama Yolları

Bayanlarda Kilo Problemi ve Zayıflama Yolları

Güncel bayan problemlerine değinerek bu bölümümüzdeki ilk aktif paylaşımımızı yapmak sanırım çok daha faydalı olacaktır. Bayanlarda kilo problemi, son dönemlerde en çok can sıkan hususlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Biliyoruz ki bayanlar, özellikle son dönemlerde kilolarına fazlası ile dikkat etmektedirler. Geçmişe kıyasla artık çok daha gelişmiş bir ülkede yaşıyoruz ve bayanlar bununla doğru orantılı olarak her açıdan dış görünüşleri ile de farklarını ortaya koymak istiyorlar. Kesinlikle mükemmel bir düşünce ancak bayanları hepsi zayıf ve fit kalmayı başaramıyor.

Öncelikle bu durum biraz psikolojik birazda fizyolojik olarak yorumlanabilir. Psikolojik diyoruz, çünkü kendinizi zayıflamaya hazır hissetmiyorsunuz. Zayıflamayı isteseniz bile kafanızda böyle bir istek yok. Kendinizi yemeğe karşı durduramıyorsunuz ve bununla doğru orantılı olarak zayıflayamıyor, aksine çok daha fazla kilo alıyorsunuz. Fizyolojik diyoruz, çünkü bazı durumlarda ilaç alıyor olabilirsiniz. Biliyoruz ki bazı ilaçlar morfin etkisi gösterebiliyor ve şişirdikçe şişire biliyor insanı. Ancak tabi ki bu durumda bile zayıflayan insanlar mevcut. Peki bayanlar sorun nerede? Nasıl zayıflayacağınız konusunda en ufak bir fikriniz yok diye düşünüyorum. Bu iş sadece diyetisyenlerin verdiği reçeteler ile olacak bir durum değil. Gelin biz size daha yaratıcı yolları anlatalım.

Zayıflamak için Yapılması Gerekenler

Zayıflamak istiyorsunuz peki bunun için neler yapıyorsunuz? Biz biliyoruz diyet yapıyorsunuz ve oturduğunuz yerde kilo vermeyi umuyorsunuz. Öyle bir dünya yok sevgili bayanlar. Hepimiz biliyoruz ki hantal bir vücut, diyet yiyeceklerini dahi eritemez ve kiloya dönüştürür. Bu durumu elbette ki kendi lehinize çevirmek mümkün. Bunu yapabilmek için birçok farklı uygulama mevcut ancak diyet programlarını şimdilik bir kenara bırakıyoruz.

Öncelikle bir vücudun rahatlıkla kilo verebilmesi için sindirim sisteminin hızlı ve sağlıklı çalışması gerekiyor. Bunun içinde düzenli beslenme konusu çok önemli. Zayıflamanız ile ilgili tüm yapacaklarınız, birbirine paralel özellikler gösterir öncelikle bunu belirtmek istiyorum. Dinç bir vücut ve yeme alışkanlığı sonucunda hızlı çalışan bir sindirim sistemi, zayıflamanız için en sağlam temeli atmanız için en büyük etkenlerden birisi. Öncelikle sindirim sisteminizin iyi çalışması için lifli yiyecekler tüketilmesi şart. Lifli yiyecekler, doğrudan bağırsak faaliyetlerinizi olumlu yönde etkileyen en önemli besin kaynaklarından birisidir.

Bununla birlikte sağlıklı bir yaşam için gerekli olan en önemli unsurlardan birisi, zayıflamanız içinde geçerli. Günlük en az ama en az 2,5 litre saf su tüketmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte, günlük spor yaparak kendinizi dinç tutabilir, uyguladığınız diyet yiyecekleri ile birlikte fazla kilolarınızı da eritebilirsiniz. Bu durum çok zor değil. Günde 1 saat yürüyüş yapmak bile vücudunuzun dinç kalması için yeterli olacaktır. Bayanlarda kilo problemi ve zayıflama yolları konusu, umarım sizlere ufak bir fikir dahi veriyordur. Bu yöntemlerin tamamı denenmiş ve gerçek anlamda sağlıklı yöntemlerdir.

Zayıflama Yolları

Bu bölümde de daha açıklayıcı olabilmek amacı ile sizlere maddeler halinde bu durumu açıklamak bizim bir borcumuz diye düşünüyoruz. Neler yapmanız gerektiğini aşağıda inceleyebilirsiniz;

1-)Lifli yiyecekler tüketin ve düzenli olarak öğünlerinizi aksatmadan beslenin

2-)Asitli içeceklerden kesinlikle uzak durun

3-)Günlük en az 2,5 litre su tüketimi sağlayın

4-)Spor yapın. Spor yapamıyorsanız dahi günde en az 1 saat yürüyüş yapın

5-)Gece kesinlikle yemek yemeyin, aksi takdirde eritilmeyecek kalorilerinize merhaba demiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Bağışıklık Sistemi ve Beslenme başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi beslenme, bağışıklık sistemi ve beslenme ve beslenme ve bağışıklık sistemi ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN